КАТЕХИТИЧНА ШКОЛА ХРАМУ ХРИСТОВОГО ВОСКРЕСІННЯ


КАТЕХИЗАЦІЯ? ЩО ЦЕ ТАКЕ?

Катехизація дітей та молоді - один з найперших і найвідповідальніших обов’язків Католицької Церкви та пріоритетний напрям її діяльності. Катехизація ставить за першочергову мету навчити членів Церкви:

а) змістові нашої віри через відповіді на запитання: Чому я вірю? Чому я є християнином? Чому я є католиком візантійсько-київської традиції?

б) Практики віри - допомогти людям знати і жити за Божим Законом.

Катехизація дарує людям можливість вивчення Христової науки, завдяки чому людина зближується з Богом, формує у собі живу віру - джерело нового життя.

ЯК ЦЕ ПОЧАЛОСЬ НА НАШІЙ ПАРОХІЇ?

Катехизація при нашому Храмі розпочалася у 1996 році. Спершу це було лише приготування до Першої Святої Сповіді та Урочистого Святого Причастя. Цим займалися лише священики.

Згодом катехизація стала справою рук катехитів, які готували дітей до Першої Святої Сповіді по школах, що знаходяться на території нашої парафії. Відповідних для цього приміщень не було, так як будівля Храму була в процесі ремонту та реконструкції.

Спочатку катехитичні групи не були чисельними, та з плином часу число бажаючих навчатись правд Божих ставало чимраз більше і виникла потреба у відкритті Катехитичної школи.

РОЗВИТОК І ДІЯЛЬНІСТЬ ПАРАФІЯЛЬНОЇ КАТЕХИТИЧНОЇ ШКОЛИ

11 листопада 2005 року за ініціативою настоятеля нашого Храму о. Сергія Швагли та з благословення Митрополита Львівського Архиєпископа Ігоря Возьняка при парафії Христового Воскресіння розпочала працю Катехитична школа імені блаженного священомученика Миколая Цегельського. а згодом при Храмі відкрився і виховний заклад для дошкільнят «Добрий Старт», що готує маленьких дітей до школи, при цьому прищеплюючи їм любов до Бога і Батьківщини.

Від тоді наша школа не перестає сіяти зерна Христової науки в юних душах. З часу свого заснування і до сьогоднішніх днів зростає помітно кількість її учнів - з 250 учнів на початку до 650 - сьогодні (200 дошкільнят і 450 учнів з 1-го по 11-ий клас).

На заняттях у Катехитичній школі діти поглиблюють свої знання про Бога та створений Ним навколишній світ, а зокрема людину - Його образ та подобу. Навчають дітей правд християнської віри, біблійної історії та залучають до участі у Святих Тайнах вчителі-катехити, які мають вищу релігійну освіту. Вони ставлять на уроках перед собою найважливіші завдання: виховувати у дітей почуття любові до Бога й ближнього, бажання молитися-розмовляти з Богом, роздумувати над Божим словом, пізнавати догми Католицької Церкви. Діти вчаться керуватися в житті засадами християнської моралі. На заняттях використовуються різні методи і прийоми роботи з дітьми: читання морально-етичних творів, інсценування уривків з Святого Письма, розв'язування кросвордів на релігійну тематику. На уроках використовується аудіо-відеотехніка, що сприяє кращому засвоєнню матеріалу.

До різних свят діти готують виступи, концерти, вистави. Готують Різдвяні вертепи, інсценівки до Великодня, Дня Матері та різних урочистостей на парафії.

Кожен рік навчання завершується «Веселими канікулами» - літніми навчально-відпочинковими таборами, який має за мету більшого оцерковлення дітей, а саме: щоденна Літургійна молитва, ігри, забави, християнські пісні, спільні прощі до святих місць.

ХТО ВЧИТЬ І ВИХОВУЄ ДІТЕЙ?

Наші катехити - це люди, які мають вищу освіту, пройшли навчання у різних богословських закладах: Українському Католицькому Університеті (УКУ), Івано-Франківському катехитично-педагогічному духовному інституті, Люблінському Католицькому Університеті (KUL) , отримали благословення від Владики та спеціальні посвідки.

Катехитична школа дбає і про посібники для своїх учнів. Нашою школою було укладено книжку-посібник «катехизм приготування до Першої Сповіді та Урочистого Святого Причастя». Книжка вийшла тиражем 2 000 екземплярів. З цієї книжки користають діти інших Катехитичних шкіл нашої Церкви.

Добрі, працьовиті діти, практикуючі християни - найкращий результат навчально-виховного процесу в Катехитичній школі.

Якщо ви бажаєте, щоб ваші діти навчалися у нашій школі - ласкаво просимо зголоситися до Захристії храму, або відвідати наші заняття. Будемо раді зустрічі з вами! :)